Budowa hal stalowych/drewnianych

Konstrukcja jest konstrukcją stalową łukową lub halą namiotową. Wykonana z pięciu lub dziewięciu łuków, może być pomalowana na dowolny kolor, jest zabezpieczona antykorozyjnie.
Pokrycie hali wykonane jest z podwójnej powłoki ( plandeki PCV ), co powoduje utworzenie się poduszki powietrznej między w/w powłokami.
Taka podwójna warstwa spełnia rolę izolacyjną – grzewczą w zimę i odprowadzającą ciepło w porze letniej.
Podwójna warstwa jest tak mocno naciągnięta, że możemy wykluczyć łopotanie materiału na wietrze.
Powłoki PCV posiadają wszelkie możliwe atesty – atest niepalności, atest przeciwgrzybiczny itd. Plandeki mogą być pokryte powłoką akrylową, co również zwiększa ich wytrzymałość na warunki przyrody – nie musimy martwić się o glony, mchy i porosty na stojących kilka lat konstrukcjach.

W hali występują tzw. elementy przezroczyste, czyli świetliki. Zwykle montuje się je na dachu lub ścianach bocznych – pozwala to korzystać przez pewną część dnia ze światła dziennego.
Boki takiej konstrukcji są rozsuwane, w formie tzw. żaluzji.

Rozsuwane boki czyli żaluzje, w lato dają zawodnikom pełen komfort gry na świeżym powietrzu, natomiast daszek zamontowany nad żaluzją odprowadza wodę i śnieg poza halę.

Kartą przetargową, świadczącą bez wątpienia, jest fakt, że można je zamontować na dowolnym podłożu oraz konstrukcja ta ma możliwość rozsuwania  i rozpinania boków.